SMBJ300CA
Extended
Manufacturer
ZHIDE
MFR.Part #
SMBJ300CA
JLCPCB Part #
C5161449
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+150℃ 1.3A@10/1000us 1uA 300V 371V 486V 600W@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS