SMBJ18CA
Extended
Manufacturer
ZHIDE
MFR.Part #
SMBJ18CA
JLCPCB Part #
C5161423
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+150℃ 18V 1uA 20.6A@10/1000us 22.1V 29.2V 600W@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS