SMBJ180CA
Extended
Manufacturer
ZHIDE
MFR.Part #
SMBJ180CA
JLCPCB Part #
C5161445
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+150℃ 180V 1uA 2.1A@10/1000us 222V 292V 600W@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS