SMBJ170CA
Extended
Manufacturer
ZHIDE
MFR.Part #
SMBJ170CA
JLCPCB Part #
C5161444
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+150℃ 170V 1uA 2.2A@10/1000us 209V 275V 600W@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS