SMBJ160CA
Extended
Manufacturer
ZHIDE
MFR.Part #
SMBJ160CA
JLCPCB Part #
C5161443
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+150℃ 160V 197V 1uA 2.3A@10/1000us 239V 600W@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS