SMBJ100CA
Extended
Manufacturer
ZHIDE
MFR.Part #
SMBJ100CA
JLCPCB Part #
C5161438
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+150℃ 100V 123V 162V 1uA 3.7A@10/1000us 600W@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS