SMAJ60CA
Extended
Manufacturer
ZHIDE
MFR.Part #
SMAJ60CA
JLCPCB Part #
C5162196
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 4.1A@10/1000us 400W@10/1000us 60V 73.7V 96.8V Bidirectional TVS DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS