SMA6J8.5CA
Extended
Manufacturer
ZHIDE
MFR.Part #
SMA6J8.5CA
JLCPCB Part #
C5161359
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-55℃~+150℃ 10.4V 14.4V 20uA 41.7A@10/1000us 600W@10/1000us 8.5V Bidirectional TVS DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS