5.0SMDJ33A
Extended
Manufacturer
ZHIDE
MFR.Part #
5.0SMDJ33A
JLCPCB Part #
C5161615
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 33V 40.6V 53.3A@10/1000us 5kW@10/1000us 94.75uA TVS Unidirectional DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS