WAFER-VH3.96-4PWT-W1-P
Extended
Manufacturer
Yuandi
MFR.Part #
WAFER-VH3.96-4PWT-W1-P
JLCPCB Part #
C22448444
Package
SMD,P=3.96mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-25℃~+85℃ 1 1x4P 250V 3.96mm 4 4P 7A Brass LCP Surface Mount, Right Angle Tin UL94V-0 SMD,P=3.96mm,Surface Mount,Right Angle Wire To Board Connector ROHS