VKMI2101C472MV
Extended
Manufacturer
Ymin
MFR.Part #
VKMI2101C472MV
JLCPCB Part #
C487318
Package
SMD,D16xL21mm
Description
-55℃~+105℃ 10000hrs@105℃ 16V 16mm 21mm 3.45A@100kHz 4700uF ±20% SMD,D16xL21mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS