VKME1651H391MV
MFR.Part #
VKME1651H391MV
JLCPCB Part #
C487370
Package
SMD,D10xL16.5mm
Description
-55℃~+105℃ 1.58A@100kHz 10000hrs@105℃ 10mm 16.5mm 390uF 50V ±20% SMD,D10xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS