VKME1302G8R2MV
MFR.Part #
VKME1302G8R2MV
JLCPCB Part #
C487566
Package
SMD,D10xL13mm
Description
-40℃~+105℃ 10000hrs@105℃ 10mm 13mm 270mA@100kHz 400V 8.2uF ±20% SMD,D10xL13mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS