VKMC1001H470MV
MFR.Part #
VKMC1001H470MV
JLCPCB Part #
C487357
Description
-55℃~+105℃ 10mm 385mA@100kHz 47uF 50V 6.3mm 9000hrs@105℃ ±20% SMD,D6.3xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS