SMBJ6.5CA
Extended
Manufacturer
Yint
MFR.Part #
SMBJ6.5CA
JLCPCB Part #
C484344
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+150℃ 11.2V 300uA 53.6A 6.5V 600W@8/20us 7.9V Bidirectional TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS