SMCJ6.5CA
Extended
Manufacturer
Yenji Elec
MFR.Part #
SMCJ6.5CA
JLCPCB Part #
C140790
Package
SMC,DO-214AB
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 11.2V 134A@10/1000us 500uA 6.5V 7.98V Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS