SMCJ28CA
Extended
Manufacturer
Yenji Elec
MFR.Part #
SMCJ28CA
JLCPCB Part #
C140809
Package
SMC,DO-214AB
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 1uA 28V 33.1A@10/1000us 34.4V 45.4V Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS