SMCJ24CA
Extended
Manufacturer
Yenji Elec
MFR.Part #
SMCJ24CA
JLCPCB Part #
C140805
Package
SMC,DO-214AB
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 1uA 24V 29.5V 38.6A 38.9V Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS