SMBJ51CA
Extended
Manufacturer
Yenji Elec
MFR.Part #
SMBJ51CA
JLCPCB Part #
C160909
Package
SMB,DO-214AA
Description
-65℃~+150℃ 1uA 51V 600W@10/1000us 62.7V 7.3A@10/1000us 82.4V Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS