SMBJ300A
Extended
Manufacturer
Yenji Elec
MFR.Part #
SMBJ300A
JLCPCB Part #
C368928
Package
SMB
Description
-65℃~+150℃ 1.3A 1uA 300V 335V 486V 600W@10/1000us TVS Unidirectional SMB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS