SMBJ170CA
Extended
Manufacturer
Yenji Elec
MFR.Part #
SMBJ170CA
JLCPCB Part #
C219458
Package
SMB
Description
170V 1uA 2.2A@10/1000us 209V 275V 600W@10/1000us Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS