SMBJ130A
Extended
Manufacturer
Yenji Elec
MFR.Part #
SMBJ130A
JLCPCB Part #
C220442
Package
SMB
Description
-65℃~+150℃ 130V 159V 1uA 2.9A@10/1000us 209V 600W@10/1000us TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS