SMAJ36CA
Extended
Manufacturer
Yenji Elec
MFR.Part #
SMAJ36CA
JLCPCB Part #
C132589
Package
SMA,DO-214AC
Description
-65℃~+150℃ 1uA 36V 400W@10/1000us 44.2V 58.1V 6.9A@10/1000us Bidirectional TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS