SMAJ33CA
Extended
Manufacturer
Yenji Elec
MFR.Part #
SMAJ33CA
JLCPCB Part #
C219464
Package
SMA
Description
-65℃~+150℃ 1uA 33V 40.6V 400W@10/1000us 53.3V 7.5A@10/1000us Bidirectional TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS