PTS36C3D
Extended
Manufacturer
Yenji Elec
MFR.Part #
PTS36C3D
JLCPCB Part #
C400804
Package
SOD-323
Description
-55℃~+150℃ 10pF 300W@8/20us 36V 40V 4A 500nA 60V Bidirectional ESD IEC 61000-4-2 SOD-323 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS