SMDJ28AQ
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
SMDJ28AQ
JLCPCB Part #
C7529444
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+175℃ 1uA 28V 34.4V 3kW@10/1000us 45.4V 66.08A@10/1000us TVS Unidirectional DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS