SMCJ40CA
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
SMCJ40CA
JLCPCB Part #
C2887924
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 23.26A 40V 44.4V 5uA 64.5V Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS