SMCJ36CA
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
SMCJ36CA
JLCPCB Part #
C699036
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 25.82A 36V 44.2V 58.1V 5uA Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS