SMCJ33CA
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
SMCJ33CA
JLCPCB Part #
C699040
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 28.14A@10/1000us 33V 40.6V 53.3V 5uA Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS