SMCJ28AQ
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
SMCJ28AQ
JLCPCB Part #
C5861920
Package
DO-214AB(SMC)
Description
1.5kW@10/1000us 1uA 28V 33A@10/1000us 34.4V 45.4V TVS Unidirectional DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS