SMBJ36AQ
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
SMBJ36AQ
JLCPCB Part #
C5861910
Package
DO-214AA(SMB)
Description
10.3A@10/1000us 1uA 36V 44.2V 58.1V 600W@10/1000us TVS Unidirectional DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS