SMBJ24CA
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
SMBJ24CA
JLCPCB Part #
C699025
Package
DO-214AA(SMB)
Description
15.4A@10/1000us 24V 29.5V 38.9V 5uA 600W@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS