SMBJ22CA
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
SMBJ22CA
JLCPCB Part #
C699033
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+150℃ 16.9A@10/1000us 22V 26.9V 35.5V 5uA 600W@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS