SMBJ18CA
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
SMBJ18CA
JLCPCB Part #
C699019
Package
DO-214AA(SMB)
Description
18V 20.5A@10/1000us 22.1V 29.2V 5uA 600W@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS