SMBJ16CA
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
SMBJ16CA
JLCPCB Part #
C698993
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+150℃ 16V 19.7V 23.1A@10/1000us 26V 5uA 600W@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS