SMAJ6.5CA
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
SMAJ6.5CA
JLCPCB Part #
C698952
Package
DO-214AC(SMA)
Description
11.2V 35.71A 400W@10/1000us 500uA 6.5V 7.98V Bidirectional TVS DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS