SMAJ15CA
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
SMAJ15CA
JLCPCB Part #
C698957
Package
DO-214AC(SMA)
Description
15V 16.39A@10/1000us 18.5V 24.4V 400W@10/1000us 5uA Bidirectional TVS DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS