BZV55C16
Extended
Manufacturer
YONGYUTAI
MFR.Part #
BZV55C16
JLCPCB Part #
C2892603
Package
LL-34
Description
1 Independent 100nA@12V 15.3V~17.1V 16V 170Ω 40Ω 500mW LL-34 Zener Diodes ROHS