AMS1117-2.5
Extended
Manufacturer
YONGYUTAI
MFR.Part #
AMS1117-2.5
JLCPCB Part #
C2891838
Package
SOT-223
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 0.005%Vout 1 1.3V@(1A) 10mA 12V 1A 2.5V 60dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-223 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS