YTS1H0052DMG00
MFR.Part #
YTS1H0052DMG00
JLCPCB Part #
C2985742
Package
SMD-4P,5.2x5.2mm
Description
-30℃~+85℃ 12V 2.5N 200,000 Cycles 2mm 5.2mm 5.2mm 50mA Gull Wing Round Button SPST Surface Mount,Vertical Without Bracket Yellow SMD-4P,5.2x5.2mm Tactile Switches ROHS