YTS1H0050KMG00
MFR.Part #
YTS1H0050KMG00
JLCPCB Part #
C5260501
Package
SMD,5.2x5.2mm
Description
-30℃~+85℃ 12V 1N 200,000 Cycles 5.2mm 5.2mm 50mA No Round Button SMD(SMT) Tab SPST Surface Mount,Vertical Without Bracket SMD,5.2x5.2mm Tactile Switches ROHS