SMBJ440A
Extended
Manufacturer
YFW
MFR.Part #
SMBJ440A
JLCPCB Part #
C2898570
Package
SMB
Description
-65℃~+150℃ 1uA 390pF 440V 492V 600W@10/1000us 713V 900mA IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional SMB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS