SMBJ160A
Extended
Manufacturer
YFW
MFR.Part #
SMBJ160A
JLCPCB Part #
C5764665
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-65℃~+150℃ 160V 197V 2.3uA 259A@10/1000us 259V 390pF 600W@10/1000us IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS