SMAJ250A
Extended
Manufacturer
YFW
MFR.Part #
SMAJ250A
JLCPCB Part #
C2898434
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-55℃~+150℃ 1A 1uA 250V 309V 390pF 400W@10/1000us 405V TVS Unidirectional DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS