BZX84C5V6
Extended
Manufacturer
YFW
MFR.Part #
BZX84C5V6
JLCPCB Part #
C20623309
Package
SOT-23
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 1uA@2V 350mW 40Ω 5.2V~6V 5.6V SOT-23 Zener Diodes ROHS