BZT52C3V6
Extended
Manufacturer
YFW
MFR.Part #
BZT52C3V6
JLCPCB Part #
C2898510
Package
SOD-123
Description
1 Independent 3.4V~3.8V 3.6V 500mW 5uA 600Ω 90Ω SOD-123 Zener Diodes ROHS