SR2010FK-0727RL
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
SR2010FK-0727RL
JLCPCB Part #
C6823973
Package
2010
Description
-55℃~+155℃ 27Ω 750mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS