SR1218KK-076R8L
MFR.Part #
SR1218KK-076R8L
JLCPCB Part #
C4191232
Description
-55℃~+155℃ 1W 6.8Ω Thick Film Resistor ±10% ±200ppm/℃ 1218 Chip Resistor - Surface Mount ROHS