SR1218KK-0756RL
MFR.Part #
SR1218KK-0756RL
JLCPCB Part #
C4050463
Description
-55℃~+155℃ 1W 56Ω Thick Film Resistor ±10% ±100ppm/℃ 1218 Chip Resistor - Surface Mount ROHS