SR1218KK-0727KL
MFR.Part #
SR1218KK-0727KL
JLCPCB Part #
C3991905
Description
-55℃~+155℃ 1W 27kΩ Thick Film Resistor ±10% ±100ppm/℃ 1218 Chip Resistor - Surface Mount ROHS